НОВИНИ

УВУ вшанував Миколу Лисенка

Цього року виповнюється 170 років від дня народження батька української національної музики Миколи Лисенка. Цьому ювілею, який відзначатимуть упродовж цілого року в різних країнах світу, був присвячений концерт проф. Олександра Козаренка, який відбувся 25 січня в актовому залі Українського Вільного Університету в Мюнхені.

Вечір відкрила Ректор Університету проф. д-р Ярослава Мельник. У своєму слові проф. Мельник відзначила характер вечора, який відкрив відзначення року Лисенка у Німеччині, а може й у цілому світі. Цей факт підкреслений самою особистістю маестро Козаренка, виконавця світового рівня, композитора, лавреата Всеукраїнського конкурсу піаністів ім. Миколи Лисенка, відомого педагога, що вже довгий час належить також до Професорської колеґії УВУ і є душею відзначень ювілею Лисенка у Ляйпціґу – в місті, в якому славний український композитор вивчав музичне мистецтво.

Проф. Козаренко подав в особливо цікавій формі деякі аспекти з життя і творчости Лисенка. Концерт, під час якого прозвучали твори, які публіка Мюнхена не часто може почути у живому виконанні, складався з п’яти точок: Сонати a-moll, тв. 16; П’яти п’єс з ляйпціґського автографа 1878–79 рр.; Першого концертного полонезу As-Dur, тв. 5; Мрії «На солодкім меду», тв. 12 та Другої рапсодії на українські народні теми «Думка. Шумка», тв. 18.

На додаток проф. Козаренко виконав твір Брамса, одного з найулюбленіших композиторів Миколи Лисенка, та два твори самого Лисенка.

Численні учасники концерту, професори та студенти Університету, а також члени української громади та німецькі слухачі, довго вели розмови з виконавцем-віртуозом, а сам вечір підкреслив у черговий раз важливу роль Українського Вільного Університету як активного центру української культури і науки в серці Європейського Союзу.

Слід із вдячністю згадати, що ця перша публічна імпреза Університету в новому, 2012 році проходила, як усі заходи Університету, безкоштовно, оскільки її спонсором виступила Фундація Українського Вільного Університету в США. А пожертви українського громадянства надають Фундації можливість активно сприяти розбудові академічно-педагогічної діяльности Університету та підтримувати його працю в якості представника української культури в Європі.

Пресове Бюро УВУ

Top