Нагороджено переможців Літературно-наукового конкурсу Фундації Українського Вільного Університету

Koncurs_FUVU-2014

У четвер, 23 жовтня 2014 р., в Києві, в будинку Спілки Письменників України, відбулося урочисте надання премій Літературно-наукового конкурсу ім. Воляників-Швабінських при Фундації Українського Вільного Університету (УВУ). Премії лауреатам вручав голова Фундації УВУ Аскольд Лозинський у присутності  голови Київської Спілки Письменників Михайла Сидоржевського, професора УВУ Богдана Футея та інших.

Жюрі конкурсу, в складі Михайла Казаренка, Ігоря Мірчука та Ольги Кузишин-Воляник, працювало від 1 липня до 30 вересня ц.р., розглянувши понад 20 праць –   повістей, новель, поезії, наукових есеїв тощо, які були надіслані до Фундації. Розгляду підлягали українськомовні твори, що вийшли друком у 2013 році.
Першою премією нагороджено Тетяну Коломийченко за твір “Шалені коні”, в який увійшли повісті та оповідання з часів Голодомору (Дніпропетровськ, Журфонд, 2013).
Двома другими преміями нагороджено:
Олега Романчука – за збірку статей та есеїв “Перезаснування України: подолати ретросистемні загрози державності” (Львів, Універсум, 2013) та
Володимира Базилевського, упорядника антології поезій 45-ти авторів ХХ століття “Стріла. Суб’єктивна антологія”, – за авторство передмови та окремих статтей про кожного поета (Київ: ВУД-Просвіта, 2013).
Двома третіми преміями відзначено:
Людмилу Солончук – за збірку віршів “На Спокутницькій Тверді” (Черкаси: Інтроліґатор, 2013) та
Наталію Осипчук – за фантастичну повість для дітей “Ваш вихід, Дарино Романівно!” (Хмельницький: Стасюк Л.С., 2013).
Також вирішено окремо відмітити посібник (матеріали до підручника) з історії України для 10-11 кляс (Львів: Астролябія, 2013), який написаний колективом авторів під загальною редакцією Андрія Козицького. Збірник підготовлено в часи, коли Міністерством освіти керував сумновідомий Дмитро Табачник, коли з шкільних підручників викреслювалися згадки про події, не милі Росії.
Фундація висловлює признання всім учасникам Конкурсу та закликає до дальшої творчості.

На фото (зліва направо): Володимир Базилевський, Людмила Солончук, Тетяна Коломійченко, Наталя Осипчук, Олег Романчук та Аскольд Лозинський.