Лекцією Фундації УВУ відзначено 85-у річницю Голодомору 1932-1933 рр.

Заходами Фундації Українського Вільного Університету (ФУВУ) в Нью Йорку в Будинку Українських Державницьких Організацій в неділю, 14 жовтн

Професор Київського Державного Університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук (справа) та голова ФУВУ д-р Аскольд Лозинський.

я ц.р. відбулося відзначення 85-ї річниці Голодомору 1932-1933 рр. Запрошений на це відзначення професор Київського Державного Університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук прочитав лекцію на тему “Обчислення кількості жертв Голодомору 1932-1933 рр.”. Захід відкрив і ним провадив голова ФУВУ д-р Аскольд Лозинський.

Професор Сергійчук у своїй лекції провів широкий і детальний аналіз демографічної ситуації в УРСР у часи Голодомору. Обрахунок кількості жертв, що подав професор, ґрунтувався на різних джерельних матеріалах радянських архівів, причому не тільки переписів населення з 1926, 1937 і 1938 років, але й зокрема на підставі документації з різних районів, статистики учнів у школах та продовольчих записів, потоків міґрації та багатьох інших документів. Професор встановив, що у 1932-1933 роках в УРСР загинуло не менше трьох мільйонів дітей, а разом усіх мешканців УРСР — не менше семи мільйонів, і ця цифра не включає велику кількість українців, що загинули у цей час в СРСР поза межами України. Однак, професор підкреслив, що дослідження не завершене, бо існує багато матеріалів, які покищо не проаналізовані.

У дискусіях після лекції обговорювалися й інші випадки голоду в СРСР, зокрема в Україні. Однак учасники дискусії дійшли до висновку, що Голодомор 1932-1933 був унікальним не тільки кількістю жертв, але і своїм характером. Адже на підставі низки документів чітко видно, що ця трагедія була спланованим заходом Кремля здійснити геноцид українського народу, зокрема знищити його селянство, яке, за словами автора Конвенції ООН “Щодо запобігання злочину геноциду та покарання за нього” Рафаїла Лемкіна, було серцем українського народу.

На початку лекції учасники відспівали молитву “Отче Наш” за невинно убієнні жертви.

Пресова референтура ФУВУ