Відбулася церемонія вручення премій лауреатам Літературно-наукового конкурсу Фонду Воляників-Швабінських

У суботу, 24 листопада 2018 року, у Києві, в Будинку Спілки письменників України, відбулася церемонія надання премій лауреатам Літературно-наукового конкурсу Фонду Воляників-Швабінських Фундації Українського Вільного Університету. Програмою провадила голова журі конкурсу Марія Поліщук разом із членом журі Ігорем Мірчуком. Журі розглянуло 22 літературних та наукових праць, які надійшли до Фундації УВУ, і вирішило нагородити наступних авторів:

Першою премією нагороджено Віктора Брехуненка за популярну наукову працю “Війна за свідомість”. У книзі, за допомогою наукових арґументів, спростовуються ключові російські міфи про Україну та українську історію.

Було вручено три другі премії:

Оксані Дзері за дослідницьку працю “Біблійна інтертекстуальність і переклад”. У цій книзі автор здійснює глибоко науковий аналіз біблійних перекладів і концепцій Святого Письма, які лягли в основу писань і перекладів різних письменників.

Марії Візінській за шкільний посібник “Робота з текстом на уроках української мови як засіб активізації когнітивно-дослідницької діяльності учнів”. Автор подає цінний дидактичний матеріял, який сприятиме формуванню національно свідомої, духовно-багатої мовної особистості школярів.

Олегові Чорногузу за збірку есеїв та поезій “Вогнеслов”. У своїх гострих есеях автор дає нищівну відповідь на московські наклепи проти українців в інформаційному просторі.

Третіми преміями нагородили:

Олександра Вівчарика за працю про сибірські концтабори “Подорож у каторжні місця”. Книжка розкриває страхітливе минуле каторжного краю Комі, в якому нівечилася доля кількох незламних поколінь українського народу.

Олександра Забарного за збірку драматичних творів “Обриси на серці”. Драми захоплюють своїми екскурсами події, що були доленосними для України.

Ігоря Загребельного за філософічну працю “Апостольство меча: Християнство і застосування сили”. Автор аналізує християнські погляди на війну, руйнує стереотипи про богословські доктрини на питання, що особливо актуальні для традиційно релігійних українців.

Романа Кракалія за працю літературно-історичного характеру “Три барви Дунаю”. У книзі оживають цілі покоління буковинського роду Кракаліїв у боротьбі на захист своєї вужчої батьківщини проти чужих окупантів.

Церемонія надання премій лауреатам Літературно-наукового конкурсу Фонду Воляників-Швабінських Фундації Українського Вільного Університету
Ігор Загребельний та Марія Поліщук

Миколу Лесюка за мовозначу працю “Мова чи язик”. У книзі описується найбільш вразливі похибки в мовленні українців, зумовленні впливами російської мови.

Віктора Сердюка за збірку казок “Усі дива трапляються в дитинстві”. Автор створив цілу низку захоплюючих оповідань для дітей, що виховують молодих читачів на моральних засадах, в яких милосердя та людяність є проявом найвищої форми духовности.

Церемонія надання премій лауреатам Літературно-наукового конкурсу Фонду Воляників-Швабінських Фундації Українського Вільного Університету
Марія Поліщук вручає грамоту та премію лавреатові Вікторові Сердюку

Журі також окремо відзначило авторів:

Володимира Комбеля за збірку поезій “Шануймо волю України”. Поезії висвітлюють історичні події та постаті України в боротьбі за її волю й незалежність.

Олега Павліва за вдалий переклад із чеської мови документації про польську пацифікацію українського народу в 1918-1939 роках під назвою “Погром проти українців у Польщі”.

Таню Ткачук за твір “До зустрічі”, що розкриває нерозривний зв’язок поколінь через призму особистих переживань.

При цьому ФУВУ проголошує конкурс у 2019 році за творчість, яка вийшла друком чи ще з’явиться у 2018 році. Реченець доставлення твору разом з проханням розглянути його є 30 червня 2019 року.
Твори просимо надсилати на адресу ФУВУ:
Ukrainian Free University Foundation, Inc.
136 Second Avenue, New York, NY 10003.

Церемонія надання премій лауреатам Літературно-наукового конкурсу Фонду Воляників-Швабінських Фундації Українського Вільного Університету
Гості церемонії нагородження – Дмитро Павличко (посередині), Галина Яблонська та Михайло Роль (стоїть)