НОВИНИ

Відійшов у засвіти Богдан Качор

У понеділок,  22 лютого 2021 року, на 97-му році життя, в Кергонксоні, Ню-Йорк, відійшов у вічність український суспільно-культурний та політичний діяч, голова Світової ліґи українських політичних в’язнів Богдан Качор.

Він народився 14 листопада 1924 року в селі Лешнів Бродівського повіту (тепер – Золочівського району Львівської области) у сім’ї місцевих селян. У часи німецької окупації навчався у Бродівській торговельній школі, належав до Юнацтва ОУН та виконував функції зв’язкового. Влітку 1943 року за підпільну націоналістичну діяльність був заарештований ґестапо, перебував у тюрмах Бродів, Золочева та Лонцького у Львові. У жовтні 1943 року етапований до німецького концентраційного табору Авшвіц. З наближенням фронту переведений до концтабору Мавтгаузен в Австрії, а у квітні – до табору Ебензе в тій же Австрії. У травні того самого року був звільнений американською армією. Потім три роки перебував у таборах для переміщених осіб у Німеччині.

Після звільнення здобув освіту інженера-економіста та у 1948 році переїхав до Арґентини, де на той час мешкали його батько, брат і сестра. Здобув освіту маґістра економіки в університеті в Буенос-Айресі. Був одним із співзасновників Спілки української молоді в Арґентині, головою Центрального товариства «Просвіта» в Буенос-Айресі, активним членом Товариства української студіюючої молоді ім. М. Міхновського, співзасновником і скарбником Українського інформативно-видавничого інституту, який видавав журнал «Вільна Україна» та книжки еспанською мовою про визвольну боротьбу в Україні. Активно долучився до роботи Закордонних частин ОУН.

У 1975 році Б. Качор з сім’єю переїхав до США, де понад 20 років очолював відділ Організації оборони чотирьох свобод України в Ню-Йорку, довший час був секретарем її Головної управи. Від часу прибуття у США він належав до Управи Фундації Українського Вільного Університету в Ню-Йорку, де виконував функції фінансового секретаря. Також був секретарем Союзу українських політичних в’язнів у США та членом Управи Світової ліґи українських політичних в’язнів, яку очолив 1998 року. 

Також Б. Качор відомий своєю меценатською діяльністю. Брав участь у побудові пам’ятників Тарасу Шевченкові в Буенос-Айресі та в Енкарнасіоні (Парагвай), воїнам ОУН і УПА на цвинтарі Св. Духа в Гемтонбурзі (США), виданні книжок, зокрема, двох томів праць провідного ідеолога збройного підпілля ОУН П. Федуна та багатьох інших проєктах.

Залишив у глибокому смутку рідних та близьких у США, Арґентині і Канаді.

Панахиду відслужено 27 лютого в Українській католицькій церкві Пресвятої Трійці в Кергонксоні, Н.Й.  Поховано св.п. Б. Качора на цвинтарі Pine Bush Cemetery в Кергонксоні, Н.Й.

Замість квітів на свіжу могилу св.п. Б. Качора  можна складати пожертви на Спілку Української Молоді (https://cym.org),
або на Українську католицьку церкву Пресвятої Трійці, 211 Foordmore Rd., Kerhonkson, N.Y., 12446.

Top