НОВИНИ

Відбулися річні загальні збори Фундації УВУ

27 березня 2021 рокувідбулися річні загальні збори членів Фундації Українського Вільного Університету. Через пандемію коронавірусу цей захід відбувся повністю віртуально.
Зборами провадила президія у складі: Аскольд Лозинський – голова, Степан Слуцький – секретар. Збори обрали Номінаційну комісію у складі Богдан Гаргай, Леонід Рудницький і Ольга Воляник. Учасники заслухали інформацію про діяльність Українського Вільного Університету (УВУ) від ректора Марії Пришляк та звіти голови фундації А. Лозинського, заступників голови Л. Рудницького та Івана Буртика, секретаря С. Слуцького, скарбника Руслани Россі, членів управи Юрія Стецка та Андрія Шуля. За Контрольну комісію звітував її голова Б. Гаргай.
Загалом, протягом останнього академічного року на УВУ відбувся 61 курс для 260 студентів, які навчаються на Факультеті державних і економічних наук, на Факультеті філософії і на Факультеті україністики. Майже всі студенти приїжджають з України. Крім цього, в УВУ відбувалися різні наукові заходи, доповіді, авторські вечори, зустрічі, а також концерти і виставки. У цьому році УВУ відзначає 100 років і проводить відповідні ювілейні заходи.
Фундація УВУ – це в основному джерело стипендій для бідніших студентів університету та оплати професорського складу. Для студентів з України головною атракцією УВУ є професорський склад із Заходу.
Протягом минулого року фундація передала на підтримку УВУ близько 130 тис. дол.
Крім цього, ФУВУ влаштовує щорічний конкурс літературної та науко-вої творчости та поодинокі імпрези.
Слід зауважити, що фінансова діяльність фундації практично ніколи не є дефіцитною, а її активи, крім нерухомостей, складають приблизно 2 млн. дол. Попри пандемію, 2020 рік приніс надвишку в сумі понад 20 тис. дол.
Свої благодійні обов’язки ФУВУ виконує завдяки жертовности української громади у США. На жаль, поки що намагання включити до жертвенности Канаду були безуспішними.
На зборах обрано керівні органи фундації на наступну каденцію в такому складі: А. Лозинський – голова; І. Буртик і М. Пришляк – заступники; С. Слуцький – секретар; Р. Россі – скарбник; О. Воляник, Ігор Николюк, Андрій Ластовецький, Марко Гаталяк – члени. Л. Рудницького обра-но почесним заступником голови.
До новообраної Контрольної комісії увійшли Б. Гаргай – голова, Петро Палюх і Лада Кий – члени. Тростистами обрано А. Лозинського, Петра Матіяшека, А. Шуля, Ярослава Оберишина і Б. Гаргая.
Також схвалено бюджет Фундації УВУ на 2022 рік у сумі 173,500 дол.

Top