НОВИНИ

Відбулися річні збори Фундації УВУ

26 березня відбулися річні загальні збори членів Фундації Українського вільного університету (ФУВУ). Через пандемію коронавірусу цей захід відбувся повністю віртуально.

Зборами провадила президія у складі: Аскольд Лозинський – голова, Стефан Слуцький – секретар. Збори переобрали Номінаційну комісію у такому складі: Андрій Ластовецький, Ольга Воляник і Руслана Россі. Учасники вислухали інформацію про діяльність Українського вільного університету (УВУ) від ректора Марії Пришляк та звіти голови фундації А. Лозинського, секретаря С. Слуцького, скарбника Р. Россі, голови Літературно–наукового конкурсу О. Воляник. За Контрольну комісію звітували її голова Богдан Гаргай та заступник Петро Палюх.

Протягом останнього академічного року в УВУ відбулися 60 курсів для майже 300 студентів, які навчаються на факультетах державних і економічних наук, філософії, україністики й англійської мови. Майже всі студенти приїжджають з України, зокрема, з Криму, а також навчаються віртуально. З нагоди 100-річчя УВУ відбувалися доповіді, авторські вечори, зустрічі, а також концерти і виставки. Протягом останнього місяця студенти УВУ проводять збірку на закуп авт швидкої допомоги (амбулянсів) для України.

Фундація УВУ – це, в основному, джерело стипендій для бідніших студентів університету. Протягом останнього року надано тільки 12 таких стипендій, оскільки багато студентів навчались віртуально. Також за минулий рік фундація передала на підтримку УВУ 130 тис. дол.

Крім цього, ФУВУ влаштовує щорічний конкурс літературної та наукової творчости. В останньому році було надано 13 відзначень.

Активи фундації складають приблизно 2 млн дол. В останньому році приходи начисляли 473 тис., а витрати 228 тис. дол. Надвишка була 245 тис. дол.

В додатку, ФУВУ відкрила окремий фонд для допомоги у війні бронежилетами та шоломами. Досі зібрано 140 тис. дол. Список жертводавців є на сайті ФУВУ. Там також буде звіт про витрати. Голова ФУВУ отримав ліцензію від уряду США на право займатися експортом матеріялів легкого захисту.

Свої благодійні обов’язки ФУВУ виконує завдяки жертовности української громади у США.

На зборах обрано керівні органи фундації на наступну каденцію в такому складі: А. Лозинський – голова, А. Ластовецький і М. Пришляк – заступники, С. Слуцький – секретар, Р. Россі – скарбник, О. Воляник, Ігор Николюк, Марко Гаталяк, Александер Чорнокнижний і Андрій Шуль – члени.

До новообраної Контрольної комісії увійшли Б. Гаргай – голова, П. Палюх і Лада Кий – члени.

Тростистами обрано А. Лозинського, Б. Гаргая, М. Гаталяка, Л. Кий і А. Ластовецького.

Журі конкурсу – Оля Воляник, Ігор Николюк і Лариса Заник.

Також схвалено бюджет Фундації УВУ на 2023 рік у сумі 176 тис. дол.

 

Top